Part Number: ACA2407ERS7P2 Manufacturer: Skyworks Solutions Category: RFIF and RFID Subcategory: RF Amplifiers Product URL: https://distyparts.com/product/aca2407ers7p2 RFQ URL: https://distyparts.com/product/aca2407ers7p2#rfq Image URL: https://static.distyparts.com/disty-files/images/86/3-/18/863-1876-6-ND.jpg Summary: ACA2407ERS7P2 is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by Skyworks Solutions and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: ACA2407ERS7P2 is a rf amplifiers from Skyworks Solutions. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: Current: 425mA Frequency: 750MHz, 870MHz Gain: 21.3dB Mounting Type: Surface Mount Noise Figure: 4dB RF Type: CATV Supplier Device Package: 16-SOIC-EP Test Frequency: 870MHz Voltage: 24V Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: No Image Available: Yes Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/skyworks-solutions Category Page: https://distyparts.com/category/rfif-and-rfid/rf-amplifiers Canonical URL: https://distyparts.com/product/aca2407ers7p2