# AC220S48DC-50WH2
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** AC220S48DC-50WH2
- **Manufacturer:** HenLv Power
- **Category:** Power Supplies - Board Mount
- **Subcategory:** AC DC Converters
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/ac220s48dc-50wh2
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/ac220s48dc-50wh2#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Current:** 1.042A
- **Efficiency:** 80%
- **Size:** 2.83" L x 1.97" W x 0.98" H (72.0mm x 50.0mm x 25.0mm)
- **Voltage:** 85 ~ 305 VAC, 120 ~ 430 VDC