# AC220S12DC-25WH2
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** AC220S12DC-25WH2
- **Manufacturer:** HenLv Power
- **Category:** Power Supplies - Board Mount
- **Subcategory:** AC DC Converters
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/ac220s12dc-25wh2
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/ac220s12dc-25wh2#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Current:** 2.083A
- **Efficiency:** 79%
- **Size:** 2.44" L x 1.77" W x 0.87" H (62.0mm x 45.0mm x 22.0mm)
- **Voltage:** 85 ~ 305 VAC, 120 ~ 430 VDC