Part Number: AC220S05DC-20WH2 Manufacturer: HenLv Power Category: Power Supplies - Board Mount Subcategory: AC DC Converters Product URL: https://distyparts.com/product/ac220s05dc-20wh2 RFQ URL: https://distyparts.com/product/ac220s05dc-20wh2#rfq Image URL: https://static.distyparts.com/disty-files/images/12/09/89/12098987-3986-AC220S05DC-20WH2-ND.jpg Summary: AC220S05DC-20WH2 is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by HenLv Power and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: AC220S05DC-20WH2 is a ac dc converters from HenLv Power. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: Current: 4A Efficiency: 77% Size: 2.17" L x 1.77" W x 0.87" H (55.0mm x 45.0mm x 22.0mm) Voltage: 85 ~ 305 VAC, 120 ~ 430 VDC Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: No Image Available: Yes Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/henlv-power Category Page: https://distyparts.com/category/power-supplies-board-mount/ac-dc-converters Canonical URL: https://distyparts.com/product/ac220s05dc-20wh2