# AC220M050505DC-6W
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** AC220M050505DC-6W
- **Manufacturer:** HenLv Power
- **Category:** Power Supplies - Board Mount
- **Subcategory:** AC DC Converters
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/ac220m050505dc-6w
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/ac220m050505dc-6w#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Efficiency:** 80%
- **Size:** 1.89" L x 1.42" W x 0.87" H (48.0mm x 36.0mm x 22.0mm)
- **Voltage:** 85 ~ 305 VAC, 120 ~ 430 VDC