# ABT-8-75-1-T
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** ABT-8-75-1-T
- **Manufacturer:** Abracon LLC
- **Category:** RFIF and RFID
- **Subcategory:** Balun
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/abt-8-75-1-t
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/abt-8-75-1-t#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Frequency Range:** 45MHz ~ 870MHz
- **Impedance:** 75 / 75Ohm