# ABM112-A-C
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** ABM112-A-C
- **Manufacturer:** Panduit Corporation
- **Category:** Cables, Wires - Management
- **Subcategory:** Cable Ties - Holders and Mountings
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/abm112-a-c
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/abm112-a-c#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/13/28/65/1328651-298-10393-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** White
- **For Use With:** M, I, S Ties
- **Material:** Nylon
- **Mounting Type:** Adhesive, Screw, #6 (M3)
- **Size:** 1.12" L x 1.12" W x 0.16" H (28.4mm x 28.4mm x 4.2mm)