# ABLS-9.84375MHZ-10-R20-D-T
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** ABLS-9.84375MHZ-10-R20-D-T
- **Manufacturer:** Abracon LLC
- **Category:** Crystals, Oscillators, Resonators
- **Subcategory:** Crystals
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/abls-9-84375mhz-10-r20-d-t
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/abls-9-84375mhz-10-r20-d-t#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/53/5-/14/535-14892-6-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **ESR (Equivalent Series Resistance):** 20 Ω
- **Frequency:** 9.84375 MHz
- **Frequency Stability:** ±50ppm
- **Frequency Tolerance:** ±50ppm
- **Height:** 0.165" (4.20mm)
- **Load Capacitance:** 10pF
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Mode:** Fundamental
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 85°C
- **Size:** 0.449" L x 0.185" W (11.40mm x 4.70mm)