# AB5010HF-210X297
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** AB5010HF-210X297
- **Manufacturer:** 3M
- **Category:** RFIF and RFID
- **Subcategory:** RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/ab5010hf-210x297
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/ab5010hf-210x297#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Adhesive:** Non-Conductive, Single Sided
- **Length:** 11.693" (297.00mm)
- **Material:** Polymer Resin, Metal Flakes
- **Shape:** Rectangular
- **Thickness:** 0.004" (0.10mm)
- **Type:** Absorbing Sheet
- **Width:** 8.268" (210.00mm)