# A8520E24A91GM
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** A8520E24A91GM
- **Manufacturer:** TTM Technologies, Inc.
- **Category:** RFIF and RFID
- **Subcategory:** RF Transceiver Modules and Modems
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/a8520e24a91gm
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/a8520e24a91gm#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Antenna Type:** Integrated, Trace
- **Frequency:** 2.4GHz
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 85°C
- **Power:** 20dBm
- **RF Family:** General ISM > 1GHz
- **Sensitivity:** -87dBm
- **Serial Interfaces:** I虏C, I虏S
- **Utilized IC:** CC8520
- **Voltage:** 2.2V ~ 3.6V