# A8504933210W
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** A8504933210W
- **Manufacturer:** Amphenol Interconnect India
- **Category:** Circular Connectors
- **Subcategory:** Backshells and Cable Clamps
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/a8504933210w
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/a8504933210w#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Cable Exit:** 180°
- **Cable Opening:** 0.340" (8.64mm)
- **Color:** Olive Drab
- **Diameter:** 0.850" (21.59mm)