# A4E300-AP26-02
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** A4E300-AP26-02
- **Manufacturer:** Ebm-Papst
- **Category:** Fans
- **Subcategory:** AC Fans
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/a4e300-ap26-02
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/a4e300-ap26-02#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Air Flow:** 1204.5 CFM (33.73m³/min)
- **Approval Agency:** CCC, GOST
- **Bearing Type:** Ball
- **Fan Type:** Tubeaxial
- **Features:** Capacitor, Thermal Overload Protection (TOP)
- **Ingress Protection:** IP44
- **Operating Temperature:** 113°F (45°C)
- **Power (Watts):** 92.0W
- **RPM:** 1630 RPM
- **Size:** Round - 300mm Dia
- **Static Pressure:** 0.281 in H2O (70.0 Pa)
- **Termination:** 4 Wire Leads
- **Voltage:** 230VAC
- **Width:** 60.00mm