# A4D300-AS34-10
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** A4D300-AS34-10
- **Manufacturer:** Ebm-Papst
- **Category:** Fans
- **Subcategory:** AC Fans
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/a4d300-as34-10
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/a4d300-as34-10#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Approval Agency:** CCC, CE, CSA, UL
- **Bearing Type:** Ball
- **Fan Type:** Tubeaxial, 3 Phase
- **Features:** Thermal Overload Protector (TOP)
- **Ingress Protection:** IP44
- **Operating Temperature:** -13 ~ 122°F (-25 ~ 50°C)
- **Power (Watts):** 105W
- **RPM:** 1510 RPM
- **Size:** Round - 300mm Dia
- **Static Pressure:** 0.321 in H2O (80.0 Pa)
- **Termination:** 6 Wire Leads
- **Voltage:** 480VAC
- **Width:** 72.50mm