# A4D300-AB10-10
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** A4D300-AB10-10
- **Manufacturer:** Ebm-Papst
- **Category:** Fans
- **Subcategory:** AC Fans
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/a4d300-ab10-10
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/a4d300-ab10-10#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Air Flow:** 877.6 CFM (24.57m³/min)
- **Approval Agency:** CE
- **Bearing Type:** Ball
- **Fan Type:** Tubeaxial
- **Ingress Protection:** IP44
- **Operating Temperature:** -13 ~ 158°F (-25 ~ 70°C)
- **Power (Watts):** 57.0W
- **RPM:** 1200 RPM
- **Size:** Round - 300mm Dia
- **Static Pressure:** 0.141 in H2O (35.1 Pa)
- **Termination:** 4 Wire Leads
- **Voltage:** 400VAC
- **Width:** 72.50mm