# A2S130-AA03-39
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** A2S130-AA03-39
- **Manufacturer:** Ebm-Papst
- **Category:** Fans
- **Subcategory:** AC Fans
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/a2s130-aa03-39
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/a2s130-aa03-39#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/84/98/41/8498417-381-3390-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Approval Agency:** CE, CSA, EAC, UL
- **Bearing Type:** Ball
- **Fan Type:** Tubeaxial
- **Features:** Thermal Overload Protector (TOP)
- **Ingress Protection:** IP20
- **Operating Temperature:** -13 ~ 158°F (-25 ~ 70°C)
- **Power (Watts):** 39.00W
- **RPM:** 3250 RPM
- **Size:** Round - 138.3mm Dia
- **Static Pressure:** 0.482 in H2O (120.0 Pa)
- **Termination:** 5 Wire Leads
- **Voltage:** 230VAC
- **Width:** 57.00mm