# A2D250-AH02-01
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** A2D250-AH02-01
- **Manufacturer:** Ebm-Papst
- **Category:** Fans
- **Subcategory:** AC Fans
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/a2d250-ah02-01
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/a2d250-ah02-01#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Air Flow:** 1077.9 CFM (30.18m³/min)
- **Approval Agency:** CCC, CE, EAC
- **Bearing Type:** Ball
- **Fan Type:** Tubeaxial, 3 Phase
- **Features:** Dual Voltage
- **Ingress Protection:** IP44
- **Noise:** 69.0dB(A)
- **Operating Temperature:** -13 ~ 113°F (-25 ~ 45°C)
- **Power (Watts):** 145W
- **RPM:** 2650 RPM
- **Size:** Round - 250mm Dia
- **Static Pressure:** 0.602 in H2O (150.0 Pa)
- **Termination:** 7 Wire Leads with Splice Terminals
- **Voltage:** 230/400VAC
- **Width:** 83.00mm