# A2500R24A00GM
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** A2500R24A00GM
- **Manufacturer:** TTM Technologies, Inc.
- **Category:** RFIF and RFID
- **Subcategory:** RF Transceiver Modules and Modems
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/a2500r24a00gm
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/a2500r24a00gm#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Antenna Type:** Integrated, Trace
- **Current:** 16mA
- **Data Rate:** 500kbps
- **Frequency:** 2.4GHz
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 85°C
- **Power:** 1dBm
- **RF Family:** General ISM > 1GHz
- **Sensitivity:** -104dBm
- **Serial Interfaces:** SPI
- **Utilized IC:** BCM43362
- **Voltage:** 1.8V ~ 3.6V