# A24-HASM-450
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** A24-HASM-450
- **Manufacturer:** Digi
- **Category:** RFIF and RFID
- **Subcategory:** RF Antennas
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/a24-hasm-450
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/a24-hasm-450#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Antenna Type:** Whip, Tilt
- **Frequency (Center:** 2.4GHz
- **Frequency Group:** UHF (2GHz ~ 3GHz)
- **Gain:** 2.1dBi
- **Height (Max):** 4.500" (114.30mm)