# A20XAF20XAF22K51A
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** A20XAF20XAF22K51A
- **Manufacturer:** Jst Manufacturing
- **Category:** Cable Assemblies
- **Subcategory:** Rectangular Cable Assemblies
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/a20xaf20xaf22k51a
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/a20xaf20xaf22k51a#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Cable Termination:** IDC
- **Color:** Black, Individual
- **Connector Type:** Socket to Socket, Reversed
- **Contact Finish:** Tin
- **Length:** 0.167' (50.80mm, 2.00")
- **Number of Positions:** 20
- **Number of Rows:** 1
- **Pitch:** 0.098" (2.50mm)