# A17SUR17SUR32W254B
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** A17SUR17SUR32W254B
- **Manufacturer:** Jst Manufacturing
- **Category:** Cable Assemblies
- **Subcategory:** Rectangular Cable Assemblies
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/a17sur17sur32w254b
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/a17sur17sur32w254b#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Cable Termination:** IDC
- **Color:** White, Individual
- **Connector Type:** Socket to Socket
- **Contact Finish:** Tin
- **Length:** 0.833' (254.00mm, 10.00")
- **Number of Positions:** 17
- **Number of Rows:** 1
- **Pitch:** 0.031" (0.80mm)