# A16366-13
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** A16366-13
- **Manufacturer:** LAIRD TECHNOLOGIES
- **Category:** Thermal
- **Subcategory:** Pads, Sheets
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/a16366-13
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/a16366-13#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** Pink
- **Material:** Non-Silicone, Boron Nitride Filled
- **Outline:** 457.20mm x 457.20mm
- **Shape:** Square
- **Thermal Conductivity:** 3.0W/m-K
- **Thickness:** 0.130" (3.30mm)