# A15959-12
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** A15959-12
- **Manufacturer:** LAIRD TECHNOLOGIES
- **Category:** Thermal
- **Subcategory:** Pads, Sheets
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/a15959-12
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/a15959-12#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/86/77/21/8677213-926-1132-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Adhesive:** Tacky - Both Sides
- **Color:** Gray
- **Material:** Silicone Elastomer
- **Outline:** 228.60mm x 228.60mm
- **Shape:** Square
- **Thermal Conductivity:** 1.8W/m-K
- **Thickness:** 0.120" (3.05mm)