# 9FGV1002C200NBGI
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 9FGV1002C200NBGI
- **Manufacturer:** Renesas
- **Category:** ClockTiming
- **Subcategory:** Clock Generators, PLLs, Frequency Synthesizers
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/9fgv1002c200nbgi
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/9fgv1002c200nbgi#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Differential:** No/Yes
- **Divider:** Yes/No
- **Frequency:** 200MHz, 325MHz
- **Input:** HCSL, LVCMOS, LVDS, Crystal
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Number of Circuits:** 1
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 85°C (TA)
- **Output:** CML, HCSL, LP-HCSL, LVCMOS, LVDS, LVPECL
- **PLL:** Yes
- **Ratio:** 1:6
- **Supplier Device Package:** 24-VFQFPN (4x4)
- **Type:** Clock Generator
- **Voltage:** 1.71V ~ 1.89V, 2.375V ~ 2.625V, 3.135V ~ 3.465V