# 9C-25.000MEEE-T
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 9C-25.000MEEE-T
- **Subcategory:** Crystals
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/9c-25-000meee-t
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/9c-25-000meee-t#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **ESR (Equivalent Series Resistance):** 30 Ω
- **Frequency:** 25 MHz
- **Frequency Stability:** ±30ppm
- **Frequency Tolerance:** ±10ppm
- **Height:** 0.161" (4.10mm)
- **Load Capacitance:** 12pF
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Mode:** Fundamental
- **Operating Temperature:** -20°C ~ 70°C
- **Size:** 0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm)