# 9BD24HA6-1
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 9BD24HA6-1
- **Manufacturer:** Sanyo Denki
- **Category:** Fans
- **Subcategory:** DC Brushless Fans (BLDC)
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/9bd24ha6-1
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/9bd24ha6-1#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Air Flow:** 9.5 CFM (0.266m³/min)
- **Approval Agency:** cURus, TUV
- **Bearing Type:** Ball
- **Fan Type:** Blower
- **Features:** Locked Rotor Protection
- **Noise:** 41.0dB(A)
- **Operating Temperature:** -4 ~ 158°F (-20 ~ 70°C)
- **Power (Watts):** 2.88 W
- **RPM:** 4200 RPM
- **Size:** Rectangular/Rounded - 76mm L x 69.7mm H
- **Static Pressure:** 0.920 in H2O (229.2 Pa)
- **Termination:** 2 Wire Leads
- **Voltage:** 24VDC
- **Weight:** 0.128 lb (58.06 g)
- **Width:** 20.00mm