# 9AD1201H1J
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 9AD1201H1J
- **Manufacturer:** Sanyo Denki
- **Category:** Fans
- **Subcategory:** AC Fans
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/9ad1201h1j
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/9ad1201h1j#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Bearing Type:** Ball
- **Fan Type:** Tubeaxial
- **Features:** Locked Rotor Protection, Speed Sensor (Tach)
- **Noise:** 42.0dB(A)
- **Operating Temperature:** -4 ~ 167°F (-20 ~ 75°C)
- **Power (Watts):** 4.40W
- **RPM:** 3250 RPM
- **Size:** Square - 120mm L x 120mm H
- **Termination:** 3 Wire Leads
- **Voltage:** 100 ~ 240VAC
- **Width:** 38.00mm