# #99MR6800-2RS-X10
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** #99MR6800-2RS-X10
- **Manufacturer:** Boca Bearing Company
- **Category:** Hardware, Fasteners, Accessories
- **Subcategory:** Bearings
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/99mr6800-2rs-x10
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/99mr6800-2rs-x10#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Inner Diameter:** 0.394" (10.00mm)
- **Outer Diameter:** 0.748" (19.00mm)
- **Type:** Ball Bearing
- **Width:** 0.197" (5.00mm)