# 969M101-22-1TPS-025
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 969M101-22-1TPS-025
- **Manufacturer:** Cicoil
- **Category:** Cables, Wires
- **Subcategory:** Multiple Conductor Cables
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/969m101-22-1tps-025
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/969m101-22-1tps-025#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Cable Type:** Multi-Conductor
- **Conductor Material:** Copper, Tinned
- **Jacket (Insulation) Diameter:** 0.150" (3.81mm)
- **Jacket (Insulation) Material:** Flexx-Sil聶
- **Jacket Color:** Clear
- **Length:** 25.00' (7.62m)
- **Number of Conductors:** 2 (1 Pair Twisted)
- **Operating Temperature:** -65°C ~ 165°C
- **Shield Type:** Braid
- **Voltage:** 12 kV
- **Wire Gauge:** 22 AWG