# 969M101-14-1-CA003
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 969M101-14-1-CA003
- **Manufacturer:** Cicoil
- **Category:** Cable Assemblies
- **Subcategory:** Jumper Wires, Pre-Crimped Leads
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/969m101-14-1-ca003
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/969m101-14-1-ca003#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** Clear
- **Contact End:** Ring Terminal to Ring Terminal
- **Contact Finish:** Tin
- **Length:** 36.0" (914.4mm)
- **Wire Gauge:** 14 AWG