# 961433-9041304-AR
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 961433-9041304-AR
- **Manufacturer:** 3M
- **Category:** Rectangular Connectors
- **Subcategory:** Board Spacers, Stackers (Board to Board)
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/961433-9041304-ar
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/961433-9041304-ar#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** Black
- **Contact Finish:** Gold
- **Contact Finish Thickness:** Flash
- **Length:** 0.130" (3.300mm)
- **Mounting Type:** Through Hole
- **Number of Positions:** 33
- **Number of Rows:** 1
- **Pitch:** 0.100" (2.54mm)