# 951478-2012009-AR-PT
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 951478-2012009-AR-PT
- **Manufacturer:** 3M
- **Category:** Rectangular Connectors
- **Subcategory:** Board Spacers, Stackers (Board to Board)
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/951478-2012009-ar-pt
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/951478-2012009-ar-pt#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** Black
- **Contact Finish:** Gold
- **Contact Finish Thickness:** Flash
- **Length:** 0.157" (4.000mm)
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Number of Positions:** 78
- **Number of Rows:** 2
- **Pitch:** 0.079" (2.00mm)
- **Row Spacing:** 0.079" (2.00mm)