# 951476-2062009-AR-TP
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 951476-2062009-AR-TP
- **Manufacturer:** 3M
- **Category:** Rectangular Connectors
- **Subcategory:** Board Spacers, Stackers (Board to Board)
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/951476-2062009-ar-tp
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/951476-2062009-ar-tp#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** Black
- **Contact Finish:** Gold
- **Contact Finish Thickness:** Flash
- **Length:** 0.232" (5.900mm)
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Number of Positions:** 76
- **Number of Rows:** 2
- **Pitch:** 0.079" (2.00mm)
- **Row Spacing:** 0.079" (2.00mm)