# 9102-75-SS
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 9102-75-SS
- **Manufacturer:** RAF Electronic Hardware
- **Category:** Hardware, Fasteners, Accessories
- **Subcategory:** Board Spacers, Standoffs
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/9102-75-ss
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/9102-75-ss#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/87/73/06/8773068-1772-2138-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Between Board Height:** 0.500" (12.70mm) 1/2"
- **Diameter:** 0.750" (19.05mm) 3/4"
- **Gender:** Female, Female
- **Length:** 0.500" (12.70mm) 1/2"