# 8WJ-16.384MDJ-T
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 8WJ-16.384MDJ-T
- **Manufacturer:** TXC Corporation
- **Category:** Crystals, Oscillators, Resonators
- **Subcategory:** Oscillators
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/8wj-16-384mdj-t
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/8wj-16-384mdj-t#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Base Resonator:** Crystal
- **Current:** 22mA
- **Frequency:** 16.384 MHz
- **Frequency Stability:** 卤50ppm
- **Function:** Enable/Disable
- **Height:** 0.035" (0.90mm)
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 105°C
- **Output:** CMOS
- **Ratings:** AEC-Q100
- **Size:** 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
- **Type:** XO (Standard)
- **Voltage:** 1.8V