# 8N4SV75AC-0124CDI8
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 8N4SV75AC-0124CDI8
- **Manufacturer:** Renesas
- **Category:** ClockTiming
- **Subcategory:** Programmable Timers and Oscillators
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/8n4sv75ac-0124cdi8
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/8n4sv75ac-0124cdi8#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/99/56/36/9956369-800-4161-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Current:** 140 mA
- **Frequency:** 75MHz
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 85°C
- **Supplier Device Package:** 6-CLCC (7x5)
- **Type:** VCXO
- **Voltage:** 3.135V ~ 3.465V