# 89-CBSA-3.0X3.25X0.8
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 89-CBSA-3.0X3.25X0.8
- **Manufacturer:** Leader Tech Inc.
- **Category:** RFIF and RFID
- **Subcategory:** RF Shields
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/89-cbsa-3-0x3-25x0-8
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/89-cbsa-3-0x3-25x0-8#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Height:** 0.800" (20.32mm)
- **Length:** 3.250" (82.55mm)
- **Mounting Type:** Through Hole
- **Type:** Shield, 2-Piece
- **Ventilation:** Non-Vented
- **Width:** 3.000" (76.20mm)