# 843441AM-150LF
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 843441AM-150LF
- **Manufacturer:** Renesas
- **Category:** ClockTiming
- **Subcategory:** Application Specific ClockTiming
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/843441am-150lf
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/843441am-150lf#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/F6/28/0D/F6280DKR-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Differential:** No/Yes
- **Frequency:** 150MHz
- **Input:** Crystal
- **Main Purpose:** SAS, SAS-2, SATA CPU
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Number of Circuits:** 1
- **Operating Temperature:** 0°C ~ 70°C
- **Output:** LVPECL
- **PLL:** Yes
- **Ratio:** 1:1
- **Supplier Device Package:** 8-SOIC
- **Voltage:** 3.135V ~ 3.465V