# 830003127B
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 830003127B
- **Manufacturer:** Würth Elektronik
- **Category:** Crystals, Oscillators, Resonators
- **Subcategory:** Crystals
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/830003127b
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/830003127b#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **ESR (Equivalent Series Resistance):** 100 Ω
- **Frequency:** 6 MHz
- **Frequency Stability:** ±50ppm
- **Frequency Tolerance:** ±20ppm
- **Height:** 0.530" (13.46mm)
- **Load Capacitance:** 30pF
- **Mounting Type:** Through Hole
- **Operating Mode:** Fundamental
- **Operating Temperature:** -10°C ~ 60°C
- **Size:** 0.435" L x 0.183" W (11.05mm x 4.65mm)