Part Number: 8252.H6.2530.32.19.33 Manufacturer: Trafag Sensors and Controls Category: Sensors, Transducers Subcategory: Pressure Sensors, Transducers Product URL: https://distyparts.com/product/8252-h6-2530-32-19-33 RFQ URL: https://distyparts.com/product/8252-h6-2530-32-19-33#rfq Image URL: https://static.distyparts.com/disty-files/images/14/73/68/14736865-2264-8252.27.2530.32.19.33.00.01-ND.jpg Summary: 8252.H6.2530.32.19.33 is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by Trafag Sensors and Controls and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: 8252.H6.2530.32.19.33 is a pressure sensors, transducers from Trafag Sensors and Controls. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: Accuracy: 卤0.5% Maximum Pressure: 18750PSI (129276.7kPa) Operating Pressure: 0 ~ 7500PSI (0 ~ 51710.68kPa) Operating Temperature: -40°C ~ 125°C Output: 4 mA ~ 20 mA Output Type: Analog Current Port Size: Male - 1/4" (6.35mm) NPT Port Style: Threaded Pressure Type: Gauge Termination Style: M12x1, 4 Pin Voltage: 9V ~ 32V Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: No Image Available: Yes Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/trafag-sensors-and-controls Category Page: https://distyparts.com/category/sensors-transducers/pressure-sensors-transducers Canonical URL: https://distyparts.com/product/8252-h6-2530-32-19-33