# 8252.H6.2530.32.19.33
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 8252.H6.2530.32.19.33
- **Manufacturer:** Trafag Sensors and Controls
- **Category:** Sensors, Transducers
- **Subcategory:** Pressure Sensors, Transducers
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/8252-h6-2530-32-19-33
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/8252-h6-2530-32-19-33#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Accuracy:** 卤0.5%
- **Maximum Pressure:** 18750PSI (129276.7kPa)
- **Operating Pressure:** 0 ~ 7500PSI (0 ~ 51710.68kPa)
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 125°C
- **Output:** 4 mA ~ 20 mA
- **Output Type:** Analog Current
- **Port Size:** Male - 1/4" (6.35mm) NPT
- **Port Style:** Threaded
- **Pressure Type:** Gauge
- **Termination Style:** M12x1, 4 Pin
- **Voltage:** 9V ~ 32V