# 8252.G4.2542.32.19.40.61
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 8252.G4.2542.32.19.40.61
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/8252-g4-2542-32-19-40-61
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/8252-g4-2542-32-19-40-61#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Accuracy:** 卤0.5%
- **Maximum Pressure:** 9000PSI (62052.82kPa)
- **Operating Pressure:** 0 ~ 3000PSI (0 ~ 20684.27kPa)
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 125°C
- **Output:** 4 mA ~ 20 mA
- **Output Type:** Analog Current
- **Port Size:** Male - 7/16" (11.11mm) UNF SAE4
- **Port Style:** Threaded
- **Pressure Type:** Gauge
- **Termination Style:** M12x1, 4 Pin
- **Voltage:** 9V ~ 32V