# 82400-4-USA
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 82400-4-USA
- **Manufacturer:** O.C. White Co.
- **Category:** Optical Inspection Equipment
- **Subcategory:** Lamps - Magnifying, Task
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/82400-4-usa
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/82400-4-usa#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/11/20/93/11209300-1844-1058-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Arm:** 43.00" (1092.2mm)
- **Bulb:** LED, White
- **Color:** Blue, Red, White
- **Lamp:** Lamp, Magnifier
- **Lens Style:** 4 Diopter (2x), 7.00" L x 5.25" W (177.80mm x 133.35mm)
- **Voltage:** 100 ~ 240V