# 8234-832-SS-45
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 8234-832-SS-45
- **Manufacturer:** RAF Electronic Hardware
- **Category:** Boxes, Enclosures, Racks
- **Subcategory:** Handles
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/8234-832-ss-45
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/8234-832-ss-45#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Height:** 1.750" (44.45mm)
- **Length:** 4.500" (114.30mm)