# 8-19PCI-SS-3.80
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 8-19PCI-SS-3.80
- **Manufacturer:** Leader Tech Inc.
- **Category:** RFIF and RFID
- **Subcategory:** RFI and EMI - Contacts, Fingerstock and Gaskets
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/8-19pci-ss-3-80
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/8-19pci-ss-3-80#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Attachment Method:** Adhesive
- **Height:** 0.070" (1.78mm)
- **Length:** 3.800" (96.52mm)
- **Material:** Beryllium Copper
- **Operating Temperature:** -55°C ~ 121°C
- **Type:** Fingerstock
- **Width:** 0.190" (4.83mm)