# 7Z-38.400MBG-T
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 7Z-38.400MBG-T
- **Manufacturer:** TXC Corporation
- **Category:** Crystals, Oscillators, Resonators
- **Subcategory:** Oscillators
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/7z-38-400mbg-t
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/7z-38-400mbg-t#rfq
- **Datasheet URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/datasheets/88/7-/20/887-2053-6-ND.pdf
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/88/7-/20/887-2053-6-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Base Resonator:** Crystal
- **Current:** 2mA
- **Frequency:** 38.4 MHz
- **Frequency Stability:** 卤500ppb
- **Height:** 0.031" (0.80mm)
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Temperature:** -30°C ~ 85°C
- **Output:** Clipped Sine Wave
- **Size:** 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
- **Type:** TCXO
- **Voltage:** 3.3V