# 7XL-13.500MDD-T
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 7XL-13.500MDD-T
- **Subcategory:** Oscillators
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/7xl-13-500mdd-t
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/7xl-13-500mdd-t#rfq
- **Base Resonator:** Crystal
- **Current:** 30mA
- **Frequency:** 13.5 MHz
- **Frequency Stability:** 卤25ppm
- **Function:** Enable/Disable
- **Height:** 0.043" (1.10mm)
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 85°C
- **Output:** CMOS
- **Size:** 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
- **Type:** XO (Standard)
- **Voltage:** 1.8V