# 7W-24.000MBA-T
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 7W-24.000MBA-T
- **Subcategory:** Oscillators
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/7w-24-000mba-t
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/7w-24-000mba-t#rfq
- **Base Resonator:** Crystal
- **Current:** 20mA
- **Frequency:** 24 MHz
- **Frequency Stability:** ±25ppm
- **Function:** Enable/Disable
- **Height:** 0.056" (1.42mm)
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Temperature:** -10°C ~ 70°C
- **Output:** CMOS
- **Size:** 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
- **Type:** XO (Standard)
- **Voltage:** 3.3V