# 7F.20.9.024.1020
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 7F.20.9.024.1020
- **Manufacturer:** Finder
- **Category:** Boxes, Enclosures, Racks
- **Subcategory:** Rack Thermal Management
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/7f-20-9-024-1020
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/7f-20-9-024-1020#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Size:** 3.62" L x 3.62" W (92.0mm x 92.0mm)
- **Specifications:** Fan, DC, Square, 14.1 CFM
- **Type:** Fan
- **Voltage:** 24VDC