# 7C25000011
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 7C25000011
- **Subcategory:** Oscillators
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/7c25000011
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/7c25000011#rfq
- **Base Resonator:** Crystal
- **Frequency:** 25 MHz
- **Frequency Stability:** ±50ppm
- **Function:** Enable/Disable
- **Height:** 0.055" (1.40mm)
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 85°C
- **Output:** CMOS
- **Size:** 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
- **Type:** XO (Standard)
- **Voltage:** 3.3V