# 7594-C-632-B
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** 7594-C-632-B
- **Manufacturer:** RAF Electronic Hardware
- **Category:** Hardware, Fasteners, Accessories
- **Subcategory:** Board Spacers, Standoffs
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/7594-c-632-b
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/7594-c-632-b#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Between Board Height:** 0.594" (15.08mm)
- **Diameter:** 0.250" (6.35mm) 1/4"
- **Gender:** Female, Swage
- **Length:** 1.063" (26.99mm)